Eski Zamanlarda Uygulanmış Çok Feci İşkence Yöntemleri. İşkence insanoğlunun belki de keşfettiği en kötü şeylerden biri. Bir insanın diğerine bu kadar fena şeyler yapabiliyor olmasını düşünmek bile iç karartıcı. Ancak eski zamanlardan beri maalesef işkence çok sık başvurulan bir acı çektirme yöntemi olmuş. İşkencenin dünya üzerinden tamamen silinmesini dileyerek sizinle tarih boyunca insanoğlunun kullandığı en acı verici işkence yöntemlerini paylaşmak istiyoruz.

1. DİKKAT, Rahatsız Edici İçerik! Şiddet ve korku içerir +18.

"Şiddeti yücelten ve sadist eğilimlerle paylaşılan içerikler yasaklanır. Ancak şiddeti kınama ve önemli bir konuya dikkat çekme amaçlı paylaşımların önüne geçilmez."

2. Küvet

Küvet

Tarih boyunca "küvete oturtmak" diye bilinmiş. Suçlu bulunan kişi sadece başı dışarıda olacak şekilde tahta küvetin içine oturtuluyor. Ardından yüzü bal ve süt karışımı ile kaplanıyor ve sineklerin beslenmeye başlaması bekleniyor. Ayrıca kurban düzenli olarak besleniyor ki kendi bokunun içinde yüzebilsin. Birkaç günün ardından sinekler, kurtlar, böcekler derken kurban canlı canlı çürüyor.

3. Canlı canlı deri yüzme

Canlı canlı deri yüzme

Halka açık yapılan bir infaz. Genellikle vatan hainlerine ve savaş esirlerine yapılıyordu.

4. Pirinç boğa

Pirinç boğa

Ayrıca Sicilya boğası olarak da bilinen bu yöntem antik Yunan'da keşfedilmiş. Yanında bir kapağı bulunan yekpare pirinçten imal döküm boğa. Kurban bu kapaktan boğanın içine yerleştiriliyor ve boğanın altında bir ateş yakılıyor ve çığlıklar içinde yavaş yavaş pişiyor. Boğanın özel dizaynı sayesinde kurbanın çığlıkları çok daha ekolu ve güçlü şekilde duyulabiliyor.

5. Kaynar kazan

Kaynar kazan

En feci yöntemlerden biri. Suçlu diri diri kaynatılıyordu.

6. Kazığa oturtmak

Kazığa oturtmak

Hepimizin "kazıklı Voyvoda" olarak bildiği Voyvoda III. Vlad Tepeş'in kullandığı bir işkence yöntemi. Kurban ucu sivri bir kazığın üzerine oturtuluyor ve kazık yavaş yavaş yükseltiliyor. Haliyle kazık yukarı çıktıkça kurban kendi ağırlığı ile kazığa geçmiş oluyor. Bu yöntemle kurbanın ölmesinin 3 gün sürdüğü söyleniyor. Vlad'ın yemeğini yerken 20 bin kişiyi bu yöntemle öldürdüğü tahmin ediliyor.

7. Kafir Çatalı

Kafir Çatalı

Bir kayışa tutturulmuş iki ucu sivri çatal şeklinde metal işkence aleti. Çatalın bir ucu kurbanın çenesine dayanırken diğer ucu da kurbanın göğüs kemiğine dayanıyor ve alet katış yardımıyla tavana asılmış olan kurbanın boynuna sabitleniyor. Kurbanın ölmemesi için asla uyumaması lazım, eğer uyursa veya başı bir şekilde öne düşerse... Evet çatal hem çeneden hem de göğüsten delip geçiyor.

8. Ling Chi (Vücudu ufak parçalara ayırma)

 Ling Chi (Vücudu ufak parçalara ayırma)

En feci yöntemlerden biri. Kurban daha hayattayken vücudu rastgele ufak ufak parçalara ayrılıyordu. Suçlunun hemen ölmemesi gerekiyordu. Eğer erken ölürse cellat da ceza alıyordu.

9. Boyun işkencesi

Boyun işkencesi

Kurbanın ne kadar dayanabileceğini, ölmeden ne kadar yaşayabileceğini görmeye yönelik bir dayanıklılık testi işkencesi. Tahtadan veya metalden yapılmış olan bu alet kurbanın boynuna takılıyor. Bir anda batıp öldürmüyor ama kurbanın yatmasını, yemek yemesini, kafasını hareket ettirmesini engelliyor. Bunları yapmadan kaç gün yaşayabilirsiniz? Amaç da bu zaten.

10. Hadım etme

Hadım etme

Öldürmeyen, ancak süründüren bir yöntem. Devletin üst makamından insanlara bile bu ceza verilebiliyordu.

11. Vücudu ortadan ikiye kesme

Vücudu ortadan ikiye kesme

Mahkumun vücudu bel hizasından kesiliyordu. Organların çoğu üst kısımda olduğu için bir süre daha hayatta kalıp dayanılmaz bir acı çekiyordu.

12. Yahudi Kızağı

Yahudi Kızağı

Kazığa oturtmak ile benzer bir mantığı vardır. Kurban piramit şeklindeki bir kızağın üzerine oturtulur ve iplerle burada kalacak şekilde sabitlenir. Ucu sivri piramidin yavaş yavaş makatı genişleterek ilerlemesi seyredilir. Daha fazla aşağılamak için kurban bu işkence sırasından tamamen çıplak olur ve hijyene zerre özen gösterilmez. Yani uzun sürenin sonunda içinize giren piramit sizi öldürmese bile kaptığınız enfeksiyonun sizi öldürmesi garantidir.

13. Çivili Tabut

Çivili Tabut

Önden menteşeli, iç kısmı çivilerle kaplı, bir insanın rahatlıkla sığabileceği demir kabin olarak tasarlanmış bir işkence aleti. Her yönden kurbana saplanan çelik çiviler yüzünden içerideki kişinin herhangi bir yönde hareket etmesi olası değil. Sorgulamayı yapan kişi sorularına istediği cevapları alamadığında çivilerle kurbanı dürterek yüksek volümlü çığlıkları rahatlıkla alabiliyordu.

14. Kurşun Püskürtücü

Kurşun Püskürtücü

Çok basit ancak etkili bir işkence aleti. İçine doldurulan erimiş kurşun, katran, kaynar su veya kızgın yağ kullanıcı tarafından kurbanın en çok acı veren bölgelerine itinayla püskürtülür. Özellikle mide ve gözler favori bölgelerdir. Bazen erimiş gümüşün de kullanıldığı bu yöntemde acılı ve ıstırap verici bir ölüm garantidir.

15. Askı

Askı

Kurbanın vücudundaki tüm eklemleri, yerinden çıkarmak ve kurbana mümkün olan en ağır acıyı vermek için tasarlanmış bir alet. Ahşap bir çerçeve, alttan ve üstten kurbanın el ve ayaklarını sabitlemek için kullanılan iki halattan mamül. Kurbanın bağlanmasının ardından işkenceci kolu çevirerek germe işlemine başlıyor ve kollar bacaklar yerinden çıkana kadar işlem devam ediyor. İşkencecinin keyfine göre kollar ve bacaklar tamamen kopup vücuttan ayrılana kadar devam ettiği de oluyormuş.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları