ABD’de yeni başkanı Donald Trump henüz koltuğuna daha oturmadan çok ilginç bir isim için adaylık söylentisi ortaya atıldı. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in 2020 ya da 2024’te başkan olabileceği belirtiliyor

Donald Trump'tan sonra başkan Facebook'un yaratıcısı Mark Zuckerberg mi olacak?

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında ABD seçimini yaptı ve ünlü işadamı Donald Trump'ı başkan seçti. Henüz Trump resmi olarak göreve başlamadan birçok yerde bir sonraki başkan için ortak adres gösteriliyor. Üstelik oldukça ilginç bir isim. Başkanlığa adaylığını açıklayacağı konuşulan ve bu yönde adımlar attığı belirtilen isim Facebook'un yaratıcısı Mark Zuckerberg.

Donald Trump'tan sonra başkan Facebook'un yaratıcısı Mark Zuckerberg mi olacak?

Donald Trump'tan sonra başkan Facebook'un yaratıcısı Mark Zuckerberg mi olacak?

Seçmenlerin ne kadarının 'like' edeceği bilinmez ancak 2020 ya da 2024 seçimlerine aday olarak çıkacağı hatta bir önceki Başkan Barack Obama'nın ekibinden işe alımlar yaptığı belirtiliyor. Obama'nın kampanyasının başındaki isim David Plouffe, hayırsever Chan Zuckerberg Girişimi'ne katıldı. Aylık 1.8 milyar aktif kullanıcısı olan Facebook'un kurucusu olan Zuckerberg halihazırda dünyanın en zengin altıncı insanı durumunda.

Facebook'un kurucusu olan Zuckerberg hakkında bomba iddia!

Facebook'un kurucusu olan Zuckerberg  hakkında bomba iddia!

EN AZ ÜÇ YILI VAR

Henüz 32 yaşında olan genç milyarderin başkan olabilmesi için en az üç senesi var. Çünkü ABD'de 35 yaş sınırı bulunuyor. Obama'nın kampanyasının başındaki ismi vakfına alan Zuckerberg'in en sevdiği oyunların başında strateji oyunlarından 'civilization' gelirken en çok hayran olduğu tarihi dönem ise eski Yunan.

Bu nedenle Zuckerberg için 'yeni imparator' benzetmesi bile yapılıyor. Zuckerberg'in arkadaşları ile evinde yaptığı samimi sohbetlerde bu konuyu açtığı ve başkan olmak istediği yönünde dedikodular da dolaşıyor.

Facebook'un yaratıcısı Mark Zuckerberg bir sonraki ABD Başkanı olabilir mi?Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları