“Sen ne olmak istiyorsun, büyüyünce ne olacaksın?” sorusu genel olarak; doktor, öğretmen, polis gibi klişe cevaplar ile yanıtlansa da hayal gücü ve yaratıcılığı fazla olanlarımız zamanında birbirinden komik ve fantastik cevaplar vermiştir. Büyüyünce hayallerinizin peşindenmi yoksa kaderin peşindenmi gideceksiniz? Bir ilköğretim öğrencisine “Sen ne olmak istiyorsun?” diye soran CNNTürk muhabirinin aldığı yanıt sonrası ise sosyal medya sallandı.

“Sen ne olmak istiyorsun?”

“Sen ne olmak istiyorsun?”

Okulların kapanmasıyla röportaj yapan CNNTürk muhabirinin “Sen ne olmak istiyorsun?” sorusuna bir ilkokul öğrencisi; “Hedefim büyük. Ve artacak. Basamak basamak” yanıtını verdi.

Muhtarlıktan başlamayı düşünüyorum...

Öğrencinin, cumhurbaşkanı olma hedefini “Muhtarlıktan başlamayı düşünüyorum. Sonra belediye başkanı, sonra milletvekili, sonra bakan, sonra başbakan, sonra da cumhurbaşkanı olacağım” şeklinde sırasıyla söylemesini dikkat çekti.

“Peki ne yapacaksın cumhurbaşkanı olunca”

Bununla birlikte muhabirin “Peki ne yapacaksın cumhurbaşkanı olunca” sorusuna ise verdiği yanıt duyanları şoke etti: “Anayasayı değiştireceğim. Darbeciler yüzünden bir sürü sorun yaşıyoruz. Bu yüzden idam getireceğim. Anayasada geriye dönmüyormuş ama ben geriye döndüreceğim.”

“Sen ne olmak istiyorsun?”

“Muhtarlıktan başlamayı düşünüyorum. Sonra belediye başkanı, sonra milletvekili, sonra bakan, sonra başbakan, sonra da cumhurbaşkanı olacağım”

Sözüm AKP'ye veya herhangi bir siyasi partiye değil.

Eğitim sistemimizin geldiği nokta

İzlerken kanım dondu, kalbim sıkıştı..

Istedigin her seyi olabiliyosan ol hakkındır ama 'geçmisteki suçlara idam getiricem kurallara aykiri olsa da' demen bugunku hukumetin sonucu

Yazık valla yazık...Küçücük çocuğun hayaline bak..

Kaç yaşında bu çocuk 10? Hayali idam. Bilim ve sanat yerine nefretle büyüttüğünüz çocukları izleyin şimdi

Eskiden en büyük hayal doktor olmakken çocuklarımız ortamdan ne kadar etkilenmişse aklında kurduğu hayale bakarmisin çok yazık hemde çok

Agac yasken egilir de biz kiriyoruz sanirim.

Çocukların çocukluklarını yaşayamadığı hiç bir toplum güneşli günler beklemesin. Çocukları uzak tutun bu kirli oyunlardan. Yazık.

böyle bi nesil yetiştiriliyor !

Durum vahim..

Büyüyünce ne olacaksın?

Hiç kuşkusuz çocukken; 'Anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı?' sorusundan sonra en çok sinir bozan soru 'Büyüyünce ne olacaksın?' sorusuydu. Genel olarak; doktor, öğretmen, polis gibi klişe cevaplar ile yanıtlansa da hayal gücü ve yaratıcılığı fazla olanlarımız zamanında birbirinden komik ve fantastik cevaplar vermiştir. İşte o cevaplardan bazıları;

Not: Sizin de küçükken verdiğiniz tuhaf cevaplar ya da etrafınızdaki miniklerden duyduğunuz ilginç yanıtlar varsa yorumlara bekliyoruz.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları